A verseny célja az olyan fiatal mérnökök, palánták összehozása egy 'bulizós' napra mint Te aki e sorokat böngészed éppen. Alkotni jó dolog éppen ezért hosszas töprengés után abban a reményben, hogy május 14-én még többen kipróbálják majd alkotásukat használni lehet a műholdat. Az elmúlt években is működő rendszer lesz üzemben. A műhold tesztelhető a webcamXP PRO2007-val is. A beállításról két printscreen <itt> és <itt>. A stabilabb működést biztosítja Márton Miklós által életre keltett szoftvercsomag, mely linux op rendszert használ, de kompatibilis a webcam xp-vel. A teljes leírás <itt> olvasható. A szoftvert nem lehet távolról babrálni, a webkamera automatikus beállításra lesz kapcsolva. A kamerán lévő objektív a nagy látószög miatt rendesen torzít, egy régi kép jól mutatja <itt> illetve egy videó, ha valaki még nem látta volna <itt 76Mb divx> . Minden sarokban lesz egy UTP kábel ami egy zárt hálózat része (4 gép + műhold). A tapasztalatok alapján megosztva 2/3 FPS várható. A saját robotot meg lehet különböztetni passzív vagy aktív módon a műhold számára, de ez nem zavarhatja az infra rendszert. Tehát ha valami felfele világít oldalra nem sugározhat (egy kis árnyékolás kell). Nem lesz egységes jelölőrendszer a szoftvert fel kell készíteni a gyors alkalmazkodásra. Összekerülhet a sorsolás miatt két hasonló jelölést használó csapat is, de ezt nem tudjuk figyelembe venni (marad az infra mint B vagy A terv). A beszerelésre továbbra is 5 perc áll rendelkezésre utána elindul a parti. Természetesen a robotot a meccs végéig lehet élesztgetni. A pályára lépés szabályai még képlékenyek, de több mint valószínű pontlevonás jár érte.

Minden marad az eredeti kiírás alapján, tehát a robotra felszereljük a CPU panelt és a gyűrűt. Direkt nem lesz aktív optikai jelölés a robotokon (pl. egy kék LED), mert az infrás rendszerben benne van a lehetőség, hogy lássunk a pályán. VISZONT tudom, hogy sokan szerették a versenyben az informatikai kihívást ezért csak annyit kell tenni, hogy olyan szoftvert írnak ami a kiindulási passzív állapotból képes követni a robotok mozgását. Tudom ez szinte lehetetlen, de láttunk már hihetetlen jó megoldásokat a verseny történetében.

Végül nem tudom garantálni, hogy a díjalap nagyot fog nőni a mostanihoz képest. Tudom, hogy sok pénzbe és energiába kerül egy ilyen robot kifejlesztése mégse érezzétek kidobott pénznek. Móricz Zsigmond írta a 40-es évek legelején, persze nem szó szerint a tudás az amit nem tudnak elvenni soha az embertől bárhová is sodorja az élet. Az elfogyasztott sörről meg nem is beszélve:).

Kérdés esetén írjatok:

Sipos Attila